Wanna prostokątna – przeczytaj zanim dokonasz zakupu

Wanna prostokątna

Po długim dniu w pracy lub intensywnym treningu, relaks w gorącej wodzie własnej wanny w otoczeniu kojących zapachów i kojącej muzyki: dla wielu osób to dziś niezastąpiony prywatny program wellness na relaks i regenerację. Przeczytaj ten przewodnik zakupu, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, gdy chcesz, aby wanna prostokątna umilała Twoje wieczory.

Wanny prostokątne – podpowiadamy, czym kierować się przy ich wyborze

Wybór wanny zależy od dostępnej przestrzeni w Twojej łazience i Twoich osobistych potrzeb. Rozległa wanna z hydromasażem dla dwóch osób może być Twoim marzeniem, ale nie da się jej zrealizować w małej łazience wynajmowanego mieszkania. Typowe wanny do nowoczesnej łazienki to:

  • zajmujący niewiele miejsca brodzik łączący wannę i prysznic;
  • wanna prostokątna standardowo stojąca z boku przy ścianie;
  • wygodna wanna narożna z dodatkowym miejscem do siedzenia i schowkiem;
  • modne wanny prostokątne wolnostojące do dużej łazienki;
  • klasyczna wanna do zabudowy w różnych wzorach;
  • luksusowa wanna z hydromasażem dla jednej lub kilku osób.

Wanna prostokątna – praktyczny poradnik przedzakupowy

Jeśli to możliwe, dopasuj wymiary wanny prostokątnej do wielkości swojego ciała, abyś mógł się w niej rozciągnąć całkowicie zrelaksowany. Pojemność wanny podana jest w litrach. Średnio wanna ma pojemność 150 litrów. Jednak przestronna luksusowa wanna dla 2 osób może również pomieścić do 300 litrów.

Zastosowanie szeroko rozpowszechnionych materiałów mineralnych do wanny prostokątnej – zaopatrzonych w odpowiednią powłokę – skutkuje wariantami o wytrzymałych właściwościach bez uszczerbku dla wyglądu. Minerały i wyrafinowane powierzchnie zapewniają nie tylko wspaniały wygląd, ale także sprawiają, że większość modeli jest odporna na zarysowania i uderzenia.

Wanny prostokątne do zabudowy można znaleźć w większości domów i jest uważany za model standardowy. Obie przeciwne strony są równoległe do siebie z zaokrąglonymi rogami. Wariant prostokątny dobrze pasuje do koncepcji większości łazienek i może być umieszczony z dwóch stron przy ścianie pokoju jako rodzaj modelu narożnego lub jednostronnie przy ścianie. Sprawdź inne wanny na stronie: https://sklepmo.pl/pol_m_Lazienka_WANNY-176.html