Płytki heksagonalne – jakie wybrać?

Płytki heksagonalne – niezwykle atrakcyjne płytki naśladujące motyw plastra miodu produkowane są w szerokim asortymencie materiałów, wymiarów i wzorów. Jakie wybrać, żeby pięknie zaaranżować wnętrze? To zależy od miejsca przeznaczenia płytek, efektu, jaki chcemy uzyskać i od wyboru stylu wykonania.

Płytki podłogowe heksagonalne – rodzaje:

 • Ceramiczne – najpopularniejsze ze wszystkich rodzajów, kładzione chętnie na podłogę, szczególnie heksagonalne płytki gresowe
 • Klinkierowe i terakotowe
 • Heksagonalne płyty z betonu architektonicznego
 • Panele poliuretanowe i gipsowe
 • Kamień naturalny i beton

Pełny przekrój materiałów pozwala wyposażyć we wzory heksagonalne wszelkie pomieszczenia w domu: łazienkę i kuchnię, zarówno ściany, jak i podłogi, taras, a nawet elewację.

Wymiary płytek heksagonalnych to zwykle ok. 15 x 17 cm lub 17,5 x 20 cm. Wielkość elementów mozaiki heksagonalnej jest podobna do tradycyjnych mozaik podklejonych na siatce. Jeden element ma wymiary zbliżone do 30 x 30 cm, np. 27 x 29 albo 28 x 31,5 cm.26 lis 201

Heksagon – płytki do zadań specjalnych

Efekty, jakie możemy osiągnąć dzięki położeniu płytek heksagonalnych to m. in:

 1. Patchwork zestawienie płytek w kontrastowych kolorach, lub skorzystanie z gotowych patchworkowych wzorów.
 2. Szachownica – poprzez zestawienie płytek heksagonalnych białych i czarnych
 3. Mieniące się odcienie – dobranie płytek w jednej gamie kolorystycznej dla wywołania efektu płynnego przechodzenia odcieni w jednej palecie. Obecnie najmodniejsze jest operowanie w skali bieli i szarości, kolorach natury: brązy, beże, stare złoto) oraz pastele w buduarowych aranżacjach.
 4. Łączenia nieliniowe – łączenie z innymi powierzchniami nie musi być proste, często sosowane jest wychodzenie pojedynczymi płytkami na ścianę lub stosowanie wycinanych laczeń z innymi podłogami, np., panelami lub parkietem.
 5. Stosowanie fugi w kontrastowym kolorze– wyodrębnienie z tła jednolitych płytek za pomocą ostrego koloru fug.
 6. Mozaika heksagonalna – niezwykle atrakcyjny wzór produkowany w jednolitych kolorach lub zestawach kolorów, a nawet wzorów. Pięknie wygląda jako ozdobny element dekoracyjny, można z niego układać nie tylko figury geometryczne ale i odwzorowywać kształty roślin i symbole, a nawet napisy.
  Płytki ceramiczne włoskie w dobrych cenach

Podsumowując: mozaika heksagonalna – płytki do zadań specjalnych, to gwarancja niepowtarzalnej aranżacji. Świetne do wnętrz nowoczesnych i retro, aranżacji pałacowych i skandynawskich, a także idealne dla radosnego eklektyzmu. Z