Filtr do ekspresu zamiennik czy oryginał? – poradnik, przed zakupowy

Philips LatteGo

Smak kawy zależy w dużej mierze od rodzaju używanej odmiany (Arabica, Robusta lub ich mieszanka) oraz od stopnia wypalenia. Ponieważ automatyczne ekspresy do kawy mają na celu odtworzenie smaku kawy w barze, zaleca się używanie dobrej jakości kawy, aby jeszcze bardziej wzmocnić jej aromat. Filtr do ekspresu zamiennik czy oryginał? To pytanie pojawiające się, gdy chcemy uzyskać najlepszą kawę w domowym zaciszu.

 

Filtr do ekspresu Philips – zobacz o czym warto wiedzieć przed zakupem

Ponieważ ekspres do kawy to produkt wymagający znacznych nakładów finansowych, należy zwrócić szczególną uwagę na konserwację, przeprowadzając różne okresowe czynności porządkowe, które jednak nie będą szczególnie męczące. W porównaniu z innymi typami ekspresów do kawy, w automatach mechanizm obsługi jest bardziej złożony i dlatego konieczne jest głębsze czyszczenie. I w tym miejscu pojawia się filtr do ekspresu Philips, który w tych porządkach będzie twoim sprzymierzeńcem.

Filtry do ekspresu Philips pozwalają przede wszystkim przyrządzić kawę wybitną smakowo. Uniemożliwiają przedostanie się zanieczyszczenie znajdujących się w wodzie do filiżanki kawy. zastosowanie filtrów pozwala także na eliminację różnych niechcianych związków chemicznych które mogą znajdować się w wodzie kranowej zbierają one także z kamienia, który nie osiada na częściach ekspresu dzięki czemu się jego żywotność.

 

Filtr do ekspresu Philips LatteGo – jak wygląda odkamienianie

Chociaż wiele automatycznych ekspresów do kawy jest wyposażonych w specjalny filtr do ekspresu Philips, kamień nadal osadza się w urządzeniu. Nieusunięte osady z kamienia powodują różne problemy, takie jak zatykanie wężyków podłączonych do wylewki dozującej lub otworów zbiornika; smak kawy również może być zagrożony.

Wiele automatycznych ekspresów do kawy dostępnych na rynku automatycznie sygnalizuje konieczność odkamieniania. W takim przypadku dobrą praktyką jest natychmiastowe przeprowadzenie cyklu odkamieniania. Pojawia się również pytania czy stosować filtr do ekspresu zamiennik czy oryginał. Oczywiście zalecane jest, aby był to filtr producenta ekspresu, jednakże zamiennik są równie skuteczne. Sprawdź artykuł: JAKI FILTR DO EKSPRESU PHILIPS LATTEGO 5400?

  Gdzie naprawić zepsute urządzenia domowe w Lublinie?

Utrzymując swój ekspres w czystości możemy mieć pewność, że o każdym poranku nasze kubki smakowe będą mogły kosztować pysznej kawy. Aby uniknąć wszelkich niemiłych niespodzianek warto zainwestować w filtr do ekspresu Philips.