Dlaczego wizyta u urolog Poznań jest tak ważna? – to musisz wiedzieć

Urolog Poznań

Urolog Poznań wie wszystko o układzie moczowym, który obejmuje nerki, pęcherz moczowy, moczowody (cienkie mięśnie przenoszące mocz do pęcherza) i cewkę moczową (rurka odprowadzająca mocz z pęcherza). Urolodzy leczą również układ rozrodczy mężczyzny, który obejmuje penisa, jądra, mosznę i prostatę .

Urolog Poznań może nawet służyć jako Twój główny lekarz, jeśli masz:

  • Regularne problemy z kamieniami nerkowymi
  • Rak prostaty
  • Długotrwałe problemy z trzymaniem moczu

Czego mogę się spodziewać podczas wizyty u urolog Poznań?

Twoja pierwsza wizyta u urologa Poznań prywatnie może nie różnić się od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. W pierwszej kolejności zostaniesz oproszony o odpowiadania na pytania dotyczące Twojej historii zdrowia, aktualnych objawów i wszelkich przyjmowanych leków.

Urolog Poznań przeprowadzi również badanie fizykalne, które obejmuje badanie narządów płciowych i odbytnicy. Może również zlecić badania krwi lub badania obrazowe, takie jak tomografia komputerowa lub USG, w celu bliższego przyjrzenia się Twoim narządom.

Zaburzenia erekcji są czymś, o czym wielu mężczyzn nie chce rozmawiać, a nawet myśleć. Jest to jednak powszechny problem, w którym częstymi przyczynami zaburzeń erekcji są cukrzyca, niektóre leki, rak oraz uszkodzenie nerwów lub uszkodzenie okolicy miednicy.

Jeśli odczuwasz brak pożądania lub popędu seksualnego, urolog Poznań może pomóc. Utrata libido i depresja mogą być objawami niskiego poziomu testosteronu. Niski testosteron może również powodować zaburzenia erekcji, zmęczenie i zaburzenia snu. Żadna z tych rzeczy nie sprzyja aktywnemu życiu seksualnemu.

Jakie zabiegi może wykonać urolog Poznań? – poradnik

Urolodzy mogą również wykonać szereg zabiegów. Niektóre z nich zrobią w swoim gabinecie. Inne to poważne operacje wykonywane w szpitalu.

  • Jest to obejrzenie z bliska pęcherza moczowego i cewki moczowej za pomocą specjalnego narzędzia przypominającego teleskop, zwanego cystoskopem.
  • Podobnie jak cystoskopia, to spojrzenie do wnętrza moczowodów i nerek.
  • Biopsja prostaty. Urolog pobiera maleńką próbkę tkanki z prostaty w celu zbadania jej w kierunku raka w laboratorium.
  • Jest to operacja usunięcia nerki.
  • Urolog przecina przewody przenoszące nasienie.
  Zalety domów

W niektórych przypadkach Twój lekarz pierwszego kontaktu może być w stanie leczyć łagodne problemy z drogami moczowymi. Ale jeśli twoje objawy są poważne lub nie ustępują, musisz udać się do urologa Poznań. Sprawdź ofertę na stronie www.neomedica.pl/Urolog-Poznań